"Тут немає Бандери, яким лякали мешканців східних регіонів", - голова райради до переселенців із Колківської громади
Екскурсію та частування для переселенців із Колківської громади влаштували у Волинському обласному еколого-натуралістичному центрі.
Радо зустріли гостей директорка центру Валентина Остапчук разом із головою Луцької районної ради Олександром Омельчуком, депутатами Волиньради Юрієм Ройком та Ольгою Омелько.
«У кожній області є позашкільна освіта та обласні осередки еколого-натуралістичних центрів. Ми займаємось у позашкільний час підготовкою дитини від 5-річного віку і до студента. Даємо базу практичних знань із природничих дисциплін, особливо – з екології. Ці знання завжди на часі та завжди потрібні», - розпочала знайомство із закладом Валентина Остапчук.
Вона провела невеличку екскурсію центром та розповіла про головні досягнення його вихованців, про гуртки, які діють при центрі, майстер-класи, які проводяться працівниками.
Голова Луцької райради Олександр Омельчук у розмові із переселенцями, які тимчасово проживають у Колківській громаді, наголосив, що Україна єдина як ніколи раніше.
«У кожного з вас своя історія втечі та порятунку від війни. Ми ж допомагаємо вам усім, чим можемо. Тут немає Бандери, яким лякали мешканців східних регіонів країни. Нас намагалися роз’єднати мовою, культурою, вірою… Сьогодні ми - єдиний народ! Як би це прикро не звучало, але ми єдині завдяки російським окупантам, які принесли війну на наші землі. Ми – нація, яка має сильний козацький дух», - сказав Олександр Омельчук.
«Відчуйте Волинь, відчуйте наш край і нехай він стане для вас другою домівкою», - додав депутат Волиньради Юрій Ройко.
А символом козацького духу став куліш, приготований за секретним рецептом депутатом Луцької райради, директором Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти Петром Олешком та працівниками цього освітнього закладу.
«Східна та південна Україна – колиска козацтва. Козаки у походах не возили із собою багато речей та провізії. Пшоно, суха таранька – з них варили їжу. Рецепт куліша, за козацьким звичаєм, не розповідається. Бо у давнину, якщо козак комусь розказав рецепт, в якості покарання його прив’язували до дерева і з’їдали при ньому куліш, не ділячись», - розповів Петро Олешко.
Переселенців щедро почастували кулішем та іншими смаколиками, а найменшим гостям центру вручили подарунки та паски.
Більше фото - на офіційній сторінці Луцької райради у фейсбуці.